Organisatienetwerken om complexe doelstellingen te behalen

organisatienetwerken

Als bedrijfsmanager zal je waarschijnlijk weten hoe belangrijk organisatienetwerken zijn. Het is essentieel om complexe doelstellingen te kunnen behalen. Het is een samenwerking tussen andere organisaties om zo samen de backoffice te vormen van afzonderlijke deelnemende organisaties, waarbij de front office bestaat uit een team met gemeenschappelijke doelstellingen.

organisatienetwerken

Teamverband

Om de organisatienetwerken te stimuleren kan er gebruik worden gemaakt van cross functionele teams. Hierbij worden er mensen van verschillende afdelingen bij elkaar gezet, waardoor ze een team vormen. Dit team zal ervoor zorgen dat er creatieve oplossingen naar boven zullen komen. Normaal gesproken werken deze werknemers apart in hun eigen afdeling zonder dat ze weten wat iemand uit een ander afdeling verricht. Hiermee kunnen ze ook nog een erachter komen wat hun mede collega’s verrichten. Het complexe doelstelling zal dan op deze manier eenvoudiger opgelost kunnen worden, omdat je dan het proces beter zal gaan begrijpen. Dit is efficiënter werken dan afzonderlijk. Je zal merken dat je als organisatie met deze aanpak zal gaan groeien. Door ook mee te gaan in deze vorm van organisatie kan je een voorsprong maken op jouw concurrenten. Zet jouw bedrijf al een cross functionele team in voor de complexe doelstellingen?

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.